Nowości

20.05.2016 r.

Targi DRUPA 2016

ZAPRASZAMY NA STOISKA NASZYCH FIRM PARTNERSKICH NA TARGACH Drupa 2016 – 31.05 do 10.06
NASZ PRZEDSTAWICIEL BĘDZIE TAM DLA CIEBIE!

HANG / NAGEL - Hala 14, Stoisko A04
MULTIGRAF - Hala 6, Stoisko A20
HOHNER – Hala 14, Stoisko B32
DAETWYLER SWISSTEC - Hala 16, Stoisko D04
HELIOGRAPH HOLDING (Daetwyler Graphics, Hell Gravure Systems, Ohio Gravure Technologies, Kaspar Walter, Schepers, Bauer Logistics) – Hala 16, Stoisko D10


15.04.2013 r.

TOUCHLINE - Nowa linia urządzeń introligatorskich

TOUCHLINE CF375
Linia urządzeń Touchline to najnowsze rozwiązania szwajcarskiej firmy Multigraf, znanej z wysokiej jakości falcerek Eurofold oraz bigówek krążkowych DCM.
Touchline CF375 jest listwową bigówką i falcerką w jednym. Pozwala wykonać wielokrotne bigi oraz do dwóch łamów przy pojedynczym przejściu arkusza przez maszynę. Dzięki systemowi Multigraf Swing-BarTM odbywa się kontrola nacisku listwy bigującej, co gwarantuje niepękanie włókien papieru. Dodatkowo wykonuje perforację wzdłużną i rozcinanie arkuszy. Automatyczne podawanie od góry w dużym stopniu eliminuje ewentualne problemy z pobieraniem arkuszy. Dwie tace odbierające pozwalają rozdzielić prace bigowane i falcowane od jedynie bigowanych. Zaprogramowanie pracy z poziomu panela dotykowego jest intuicyjne i nie wymaga czasu. Maszyna przystosowana jest do obróbki arkuszy cyfrowych i offsetowych o gramaturze do 400 g/m2.
Połączenie maszyny z innym modelem serii (od razu podczas instalacji, lub w późniejszym terminie) – Touchline CP375 zwiększa funkcjonalność o perforację w obu kierunkach, w tym perforację częściową!


TOUCHLINE CP375
Bigówko-perforówka Touchline CP375 jest kontynuacją linii Touchline, której pierwszy model – bigówko-falcerka CF375 - pojawiła się pierwsza na rynku. Wielkie zainteresowanie modelem przełożyło się na rozwój linii o nowe funkcjonalności.
Najbardziej charakterystyczną cechą tej nowej konstrukcji jest szeroka funkcjonalność – możliwość jednoczesnej perforacji wzdłużnej i poprzecznej, w tym perforacji częściowej i to w obu kierunkach arkusza! Dodatkowo wykonuje cięcie wzdłużne arkuszy. Prosty w formie design maszyny ma nawiązywać do szybkiej i prostej obsługi – wymiana kaset z listwami bigującymi i perforującymi trwa sekundy, nie minuty. Zaprogramowanie pracy z poziomu panela dotykowego jest intuicyjne i nie wymaga czasu. Automatyczne podawanie od góry w dużym stopniu eliminuje ewentualne problemy z pobieraniem arkuszy. Maszyna przystosowana jest do obróbki arkuszy cyfrowych i offsetowych o gramaturze do 400 g/m2.
Bigówko-perforówkę można także konfigurować w linii z falcerką, zwiększając funkcjonalność rozwiązania.


TOUCHLINE C375 A i C375 M
Najnowsza z rodziny Touchline bigówka C375 oferowana jest w dwóch modelach – z ręcznym (M) lub automatycznym (A) podawaniem arkuszy.
Maszyna wykonuje listwowe bigi w 2 szerokościach 1.1 i 1.4mm. Prosty w formie design maszyny ma nawiązywać do szybkiej i prostej obsługi – wymiana listwami bigujących trwa sekundy. Zaprogramowanie pracy z poziomu panela dotykowego jest intuicyjne i nie wymaga czasu. Wysokość stosu jest wykrywana automatycznie, tak samo głębokość bigu. Maszyna przystosowana jest do obróbki arkuszy cyfrowych i offsetowych o gramaturze do 400 g/m2. Max format pracy 375 x 1050mm.
Bigówkę można także konfigurować w linii z falcerką, zwiększając funkcjonalność rozwiązania.


17.05.2012 r.

Po targach DRUPA 2012

Największą nowością na stoisku szwajcarskiego producenta – Multigraf AG - reprezentowanego w Polsce przez firmę ERKA był Touchline CP375. Maszyna ta jest bigówko-perforówką z niespotykanie szerokim zakresem funkcjonalności. To kompaktowe urządzenie ma możliwość jednoczesnej perforacji wzdłużnej i poprzecznej oraz czasowej czyli częściowej. Opatentowany, innowacyjny system kaset bigujących i perforujących pozwala na zmianę ustawień pracy w kilka sekund. Założone narzędzia są automatycznie identyfikowane, również automatycznie dobierany jest odpowiedni docisk. Dodatkowo w kierunku wzdłużnym montować można do czterech głowic perforujących w linii w sposób plug and play albo głowicę tnącą. Minimalna odległość pomiędzy liniami perforującymi lub bigującymi wynosi tylko 1mm. Urządzenie dedykowane jest do korespondencji marketingowej tj. kupony, vouchery, bilety wstępu, karty z odpowiedzią zwrotną oraz wiele innych. Producent dopuszcza również personalizowane listwy dla niestandardowych prac użytkownika. Po połączeniu z nowymi modelami Touchline TCF375 or TF375 (funkcja falcowania), CP375 tworzy linię bigująco-perforująco-falcującą.

Z kolei firma Ernst Nagel zaprezentowała 2 nowe urządzenia uszlachetniające tj. DigiLam – laminator folią polipropylenową arkuszy w formacie maksymalnym 720 x 520 mm oraz DigiUV 380 – urządzenie do lakierowania UV z automatycznym systemem czyszczenia, a także CardExtraPlus – urządzenie do wycinania i bigowania szablonów w jednym przebiegu arkusza, np. wizytówek.

12.03.2012 r.

Targi DRUPA 2012

W DNIACH 3-16 MAJA ZAPRASZAMY NA STOISKA NASZYCH FIRM PARTNERSKICH NA TARGACH DRUPA 2012!
NASZ PRZEDSTAWICIEL BĘDZIE TAM DLA CIEBIE!

ERNST NAGEL - Hala 8B, Stoisko A83
MULTIGRAF - Hala 14, Stoisko D11
SWISSTEC - Hala 17, Stoisko B32
HELIOGRAPH HOLDING (Daetwyler Graphics, Hell Gravure Systems, Kaspar Walter, Schepers, Bauer Logistics) – Hala 17, Stoisko C22


14.03.2011 r.

Targi Poligrafia 2011
Zespół P.P.W.H. „ERKA” Ryszard Krzywicki ma przyjemność zaprosić na stoisko firmy podczas targów Poligrafia 2009 w Poznaniu – hala 5, stoisko nr 57.

ERKA zaprezentuje ofertę w sposób multimedialny. Odwiedzający będą mieli możliwość bliższego poznania firm, których jest przedstawicielem wraz z ich bogatą ofertą produktową.

Na stoisku stanie 2-kasetowa falcerka kasetowa EUROFOLD 235 SM z licznikiem szwajcarskiej firmy Multigraf. Urządzenie o budowie modułowej, której funkcjonalność w każdej chwili można powiększyć o łamy krzyżowe – zarówno kasetowe jak i nożowe. Zachęcamy do sprawdzenia szybkości zmiany łamów oraz narzędzi bigująco-perforująco-tnących! Multigraf jest również producentem wysokowydajnych krążkowych bigówko-perforówek DCM o szerokości 52 i 75 cm oraz szerokiej gamy podajników i odbiorników papieru. Na targach można będzie również dowiedzieć się szczegółów o absolutnej światowej NOWOŚCI – falcerko-bigówce TOUCHLINE CF375 (bigi listwowe, łamy nożowe, format 375x650mm, wydajność 6.000 A4/h)!

Firma NAGEL to producent najszerszej gamy urządzeń introligatorskich na rynku, w tym linii do produkcji broszur szytych drutem lub zszywkami, zbieraczek, falcerko-zszywarek, zszywarek, niezwykle wygodnych bigówko-perforówek listwowych, automatycznych i półautomatycznych, urządzeń do jednoczesnego sztancowania, nacinania, wytłaczania, bigowania i perforacji, do klejenia i składania pudełek, a także 1- do 6-ciowrzecionowych wiertarek oraz materiałów eksploatacyjnych – wierteł, zszywek oraz drutu. Kilka mniejszych, kompaktowych urządzeń zostanie zaprezentowanych na stoisku.

Wyraźny akcent zostanie położony na ofertę firm zrzeszonych w Heliograph Holding tj.: Daetwyler Graphics, Hell Gravure, K Walter, Schepers, Bauer Logistics. Holding oferuje kompletne linie technologiczne dla przygotowalni wklęsłodrukowej jak również najnowocześniejsze laserowe grawerki do płyt fleksograficznych (elastomerów) lub specjalnych podłoży.

Niezwykle ważnym uzupełnieniem będzie przedstawienie zalet noży raklowych szwajcarskiej firmy Daetwyler SwissTec, które od wielu lat uwiarygodniają w pracy swoją wysoką jakość i zasadność używania w druku flekso-, wklęsło oraz tampograficznym.

Zapraszamy!05.04.2010 r.

Partnerzy firmy ERKA na targach IPEX 2010
Reprezentowani w naszym kraju przez firmę ERKA producenci z branży introligatorskiej zaprezentują się na targach Ipex z następującą ofertą:
Producent systemów do wykańczania druku, firma Ernst Nagel, w hali nr 20, stoisko C610, obok mniejszych sprzętów introligatorskich tj. falcerko-zszywarki, wiertarki i zszywarki do papieru przedstawi linię do produkcji broszur Foldnak 100 z trymerem bocznym oraz trymerem marginesu frontowego i SP Plus formującym grzbiet. Dostępna będzie także specjalnie dedykowana do produkcji broszur drukowanych cyfrowo 2-półkowa linia RoboFeeder.
Nagel ma przyjemność zaprosić do obejrzenia w pracy dwóch najnowszych maszyn do obróbki opakowań tj. DFC, Digital-Flexo-Cut, wielofunkcyjnej maszyny służącej do sztancowania, nacinania, wytłaczania, bigowania i perforacji, która miała swoją polską premierę na targach Poligrafia’09 w Poznaniu, oraz nie oglądana dotąd w Polsce maszyna SBF Standard-Box-Folding, do zaginania i klejenia pudełek, przy wejściowym maksymalnym formacie arkusza 450 x 450 mm.

Multigraf z kolei zaprezentuje się na stoisku nr C676, również w hali 20. Większość przedstawianych na Ipex urządzeń posiada usprawnienia w kierunku bezproblemowej obsługi prac drukowanych cyfrowo. Wystawiona zostanie jedyna na rynku falcerka formatu B3 z 4 automatycznymi kasetami – Eurofold 435 SA. Konfigurację do łamu krzyżowego można będzie zobaczyć na przykładzie Eurofold 435 STA + 235 KM, z podawaniem ze stosu oraz z nowym transporterem rolkowym. Rodzinę bigówko-perforówek reprezentuje model półautomatyczny MCM 48A oraz wysokowydajny model DCM-52 PF + PST-52 long z wysokim podawaniem i odbieraniem na stos i nowym rozwiązaniem transportera. Także w zakresie narzędzi bigująco-perforujących znajduje się wiele nowości.
Zapraszamy na ww. stoiska naszych firm partnerskich!