Oferujemy wiertarki i zszywarki marki Nagel oraz wiertła, zszywki i inne materiały eksploatacyjne. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z ofertą techniczną.

WiertłaSztandarowym materiałem introligatorskim firmy Nagel są wiertła do papieru:
- stalowe (o średnicy od 2 do 30 mm),
- teflonowe (o średnicy od 3 do 9 mm).

Dodatkowo oferujemy praktyczne oprzyrządowanie tj.:
- ostrzałki do wierteł,
- widie do ostrzałek,
- papier do natłuszczania wierteł.

W ciągłej sprzedaży posiadamy: wiertła do papieru o średnicy od 2 do 14 mm (stalowe) oraz od 4 do 9 mm (teflonowe), ostrzałki do wierteł, widie oraz papier do natłuszczania wierteł.


ZszywkiFirma Nagel jest producentem wysokiej jakości zszywek introligatorskich płaskich i "z oczkiem", zwanych też eurozszywkami, różnej grubości, o długości ramienia od 6 nawet do 30 mm, wykonanych ze standardowego lub wzmocnionego drutu. W ofercie znajdują się również zszywki specjalnie dedykowane do druku cyfrowego, o rozszerzeniu SD.

W stałej dostawie posiadamy następujące rodzaje zszywek (pozostałe na zamówienie):
- płaskie: od 24/6 do 24/18s
- z oczkiem: od Ri 24/6 do Ri 24/10
- płaskie: 26/6; 26/8; 26/8s
- z oczkiem: Ri 26/6
- płaskie od 50/6 do 50/20s.

Zszywki dostępne w pudełkach po 5 tys. sztuk.

Posiadamy w ofercie również zszywki Swingline/Rexel z magazynka o pojemności 5.000 sztuk.


Wiertarki

Rodzina wiertarek Citoborma zawdzięcza swoją wysoką jakość i dobrą reputację wielu dziesięcioleciom tradycji, gdyż pierwsze modele wiertarek powstały już w 1938 roku! Od tego czasu maszyny są ulepszane w celu podnoszenia bezpieczeństwa, jakości i wygody pracy. Modele wymienione poniżej różnią się od siebie ilością głowic, stopniem zautomatyzowania produkcji oraz wieloma innymi szczegółami technicznymi.


Wiertarki jednowrzecionowe

Wiertarka do papieru CITOBORMA 111Wiertarka jednogłowicowa, z ruchomym stolikiem. Można w niej montować wiertła o średnicy od 2 do 9 mm. Model stołowy. Zamontowana na szynie stolika roboczego wiertarki listwa z czterema rzędami otworów dla 5 systemów wiercenia umożliwia szybkie i dokładne przewiercanie materiału w wybranym rozstawie otworów.


Wiertarka do papieru CITOBORMA 190Wiertarka jednogłowicowa, uruchamianie pracy głowicy przy pomocy ręcznej dźwigni. Ruchomy stolik z możliwością programowania. Wiertła o średnicy od 2 do 20 mm. Zasilanie: prąd 1- lub 3-fazowy. Wykonywanie otworów do 105 mm od brzegu materiału.


Wiertarki dwuwrzecionowe

Wiertarka do papieru CITOBORMA 290

Wiertarka dwugłowicowa, uruchamianie pracy głowic przy pomocy ręcznej dźwigni. Wiertarka oferowana jest w wersji stołowej. Głowice mają stały rozstaw 80 mm. Wiertła o średnicy od 2 do 20 mm.


Wiertarka do papieru CITOBORMA 290 B


Wiertarka dwugłowicowa, uruchamianie pracy głowic przy pomocy ręcznej dźwigni. Wiertarka oferowana jest w wersji stołowej. Posiada zmienny rozstaw głowic od 45 do 160 mm. Wiertła o średnicy od 2 do 20 mm. Zasilanie: prąd 1- lub 3-fazowy. Wykonywanie otworów do 105 mm od brzegu materiału.
Wiertarka może być dostarczana w wersji półautomatycznej, na podstawie - CITOBORMA 290 ABWiertarki wielowrzecionowe

Wiertarka do papieru CITOBORMA 490 - automatWiertarka wielogłowicowa, została zaprojektowana modułowo, co umożliwia dodawanie większej ilości głowic - w tym modelu do 6 sztuk. Zmienny rozstaw głowic od 19 do 425 mm. średnica wierteł: 2 do 14 mm przy głowicach standardowych, 2 do 35 mm przy głowicach specjalnych. Dwie prędkości wiercenia.
Wiertarka może być dostarczona ze stolikiem roboczym stałym lub ze stolikiem przesuwnym (model CITOBORMA 490 ST).


Wiertarka CITOBORMA 490 Vario
W porównaniu z modelem 490 i 490 ST wiertarka 490 Vario posiada funkcję pracy ze zmienną szybkością obrotów głowic oraz zmienną szybkością opuszczania głowic.Kompleksowym uzupełnieniem oferty są wiertła introligatorskie stalowe oraz teflonowe, ostrzałki do wierteł oraz papier do ich natłuszczania. Wszystko tego samego producenta - firmy Nagel.

Zszywarki

Zszywarki jednogłowicowe:

Zszywarka elektryczna RINAK

Zszywarka elektryczna RINAK
Przeznaczona do zszywania broszur i bloków, ruchomy stolik. Grubość broszury - do ok. 4,5 mm, tj. 60 stron, grubość bloku do ok. 5 mm. Max format końcowy A3. Zszywki płaskie i z oczkiem o długości ramienia 6-8 mm (identyczne jak do FOLDNAK M2). Pedał nożny.

Zszywarka ręczna do bloków ENAK

Zszywarka ręczna do bloków ENAK
ENAK może zszywać również karton, skórę, materiały z tworzyw sztucznych, drewno itp. Grubość bloku do 17 mm. Pojemność magazynka - 200 szt. zszywek. Zszywki nr 50 o długości ramienia od 6 do 20 mm.

Zszywarka elektryczna TAK 18

TAK 18 wyposażony w nożny pedał zszywa szeroką gamę trudnych podłoży. Grubość bloku max do ok. 140 arkuszy papieru 80 g/m2. Zszywki nr 50 o długości ramienia od 6 do 18 mm.


Zszywarki długowicowe:

Zszywarka elektryczna RINAK DUO

Przeznaczona do zszywania broszur i bloków, ruchomy stolik, 2 głowice. Grubość broszury - do ok. 4,5 mm, tj. 60 stron, grubość bloku do ok. 5mm. Zszywki płaskie i z oczkiem o długości ramienia 6-8 mm (identyczne jak do FOLDNAK M2). Max format końcowy A3. Maksymalny rozstaw głowic 370mm. Stolik roboczy o szerokości 540 mm. Pedał nożny.

Zszywarka elektryczna RINAK MASTER

Opcja umożliwiająca rozbudowę posiadanej zszywarki jednogłowicowej Rinak do zszywarki 2-głowicowej.

Zszywarka MULTINAK S

Zszywarka MULTINAK S
Służy do zszywania klamrami broszur i bloków. Wyposażona jest w 2 przestawne głowice zszywające typ A lub B, uniwersalny stolik do broszur i bloków, silnik na prąd 1- lub 3-fazowy, pedał nożny. W głowicach typu A stosuje się zszywki płaskie i "z oczkiem" o długości ramienia 6-18 mm, max. grubość szycia 15mm. W głowicach typu B stosuje się zszywki płaskie nr 50 o długości ramienia 6-30 mm, max. grubość szycia 27 mm.


Części zamienne i materiały eksploatacyjne

Oferujemy popychacze zszywek, paski napędowe, itp. oraz części zamienne do:

Falcerko-zszywarka FOLDNAK M2
Falcerko-zszywarka FOLDNAK 40 z wykładaczem
Falcerko-zszywarka FOLDNAK 8 z wykładaczem
Falcerko-zszywarka FOLDNAK 100
Zbieraczka wieżowa, pneumatyczna, model S8
Trymer
Urządzenie do formowania grzbietów SP-Plus

Szwajcarska firma Multigraf AG działa na rynku od ponad 40 lat. Jej motto brzmi "We create New Solutions". Firma jest producentem złamywarek do papieru - kasetowych
i nożowych, bigówko-perforówek automatycznych oraz półautomatycznych oraz szerokiej gamy podajników i wykładaczy.

Części zamienne i materiały eksploatacyjne

Oferujemy zębatki, paski, wałki, itp. oraz częsci zamienne do falcerek Eurofold dwukasetowych i czterokasetowych w formacie B3 oraz A2:

Falcerka EUROFOLD 235
Falcerka EUROFOLD 435
Falcerka EUROFOLD 245
Falcerka EUROFOLD 445